Sac Kesim & Sac büküm

Sac Büküm

CNC tezgahlarımızda, muhtelif ölçü ve kalınlıklardaki saclar en yüksek hassasiyet ile bükülerek, farklı sektörlerdeki ihtiyaçlarınıza uygun formlara dönüştürülebilir. Şafak METAL, yüksek teknolojiye sahip CNC Büküm Tezgahlarında, malzeme bilgisi ve teknik altyapıya sahip deneyimli kadrosuyla en karmaşık sac büküm işlerini bile hatasız ve en hızlı biçimde gerçekleştirme olanağı sunmaktadır.

Cnc büküm makinelerinde malzeme cinsi belirlendikten sonra; gerekli strok ve kalıplar ve bunlar ile malzemenin uyumu, gerekli dayama açıları, bükme açıları ve sıraları panel tarafından otomatik olarak hesaplanır. Bu da bükme işlemi için oldukça büyük kolaylık sağlar.

Image

Sac Kesim

Giyotin kesimin genel olarak incelediğimizde temel prensibi hepimizin evinde bulunan basit ev makaslarıyla genel olarak aynıdır. Giyotin kesimde hareket halinde bulunan iki bıçak, arasına koyulmuş olan parçaları keser ve böylece işlem gerçekleştirilmiş olunur. Kesme kapasitesi olarak incelendiğinde giyotin kesimler standardın dışında istenen ürünün ortaya çıkmasını sağlayabilecek nitelikte değişkenliğe sahiptir. Giyotin makas kesimde kesme boşluk ayarı,bıçak ayarı ve arka dayama ayarı sayesinde operatör, istenilen ürünü hatasız bir şekilde hazırlama şansına sahiptir.